Wyświetlacze uszkodzone samsung

Prowadzisz warsztat naprawy telefonów lub innego rodzaju działalność i tak się składa, że zalega u Ciebie mnóstwo uszkodzonych wyświetlaczy? Nie za bardzo wiesz, co powinieneś z nimi zrobić? Mamy dobrą radę – sprzedaj je do skupu uszkodzonych wyświetlaczy. Otrzymasz w zamian naprawdę dobry bonus gotówkowy i raz na zawsze pozbędziesz się problemu. Na czym polegają usługi świadczone przez skup wyświetlaczy i dlaczego warto skorzystać z oferty danej firmy?

Wyświetlacze uszkodzone samsung

Na czym polega skup wyświetlaczy?

Jeśli posiadasz urządzenia z uszkodzonymi wyświetlaczami, możesz je wymontować, a następnie wymienić za gotówkę. Temu właśnie służy skup uszkodzonych wyświetlaczy – skorzystać z niego mogą firmy z całej polski, nie ma tutaj jakichkolwiek ograniczeń terytorialnych. Skup wyświetlaczy odbierze od Ciebie niedziałające ekrany LCD, a następnie zregeneruje je, lub przekaże do recyklingu. W ten sposób, zamiast zalegać Ci w biurze, uszkodzone wyświetlacze mogą dać początek zupełnie nowego przedmiotu.

Jeśli zdecydujesz się na nawiązanie współpracy ze skupem uszkodzonych wyświetlaczy, możesz liczyć na indywidualną wycenę i sprawiedliwe podejście do klienta. Najbardziej, rzecz jasna, opłaca się stała współpraca – jeśli ją nawiążesz i regularne odsyłał będziesz kolejne uszkodzone wyświetlacze, możesz liczyć na specjalne benefity, których zwyczajny klient nie posiada.

Sprzedając wyświetlacze w skupie pamiętaj, że o wiele lepiej jest sprzedawać je w ilościach hurtowych, po kilkanaście lub kilkadziesiąt sztuk. Właśnie dlatego jest to propozycja adresowana raczej do właścicielu profesjonalnych firm, niż klientów indywidualnych.

Sell your broken screens now!

Ile można dostać za uszkodzony wyświetlacz telefonu Samsung?

Jest bardzo wiele kwestii, jakie rozważy skup uszkodzonych wyświetlaczy, zanim zaoferuje Ci wycenę. Ważna jest, oczywiście, kwestia modelu telefonu Samsung, jaki zamierzasz oddać do skupu – pamiętaj jednak że ten przyjmuje wyświetlacze bardzo wielu różnych modeli. Muszą one być jednak oryginalne, choć akceptowane są również wysokiej jakości zamienniki – nie może to jednak być typowa “chińszczyzna”. Rzecz jasna, im nowszego telefonu wyświetlacz chcesz oddać do skupu, tym na większe wynagrodzenie możesz liczyć.

W przypadku najnowszych telefonów Samsung możesz liczyć nawet na kilkadziesiąt euro od każdego wyświetlacza, jednak w przypadku telefonów starszych może to byc zaledwie kilka Euro. Z tego też powodu doradzamy zdecydowanie sprzedaż hurtową.

Fragment cennika (ceny w Euro)

Pragniemy zauważyć, że nie we wszystkich przypadkach uszkodzenia wyświetlacza Samsung podzielone zostały na aż cztery kategorie. Zdarza się, że na liście widnieją jedynie 2-3 ceny, jakie można uzyskać wysyłając uszkodzony wyświetlacz na adres skupu. Co to oznacza?

Otóż znaczy to, że skup w danym momencie nie jest zainteresowany kupnem danego wyświetlacza w określonej kategorii. Jeśli przysłane przez sprzedającego wyświetlacze nie spełnią standardów, zostaną one oddane do firmy recyklingowej, lub – jeśli wykonania takiej usługi zażyczy sobie tego sprzedający – odesłane na jego koszt z powrotem pod jego adres zamieszkania.

Jak klasyfikowane są telefony?

Jak widać na przykładzie cennika, telefony przed spieniężeniem klasyfikowane są w jednej z czterech grup, a od tego, do której trafią zależy, na ile zostaną wycenione. W przypadku większości marek telefonów założenia każdej z kategorii są nieco inne, jednak generalnie można powiedzieć, że im większe uszkodzenia wyświetlacza, tym do niższej kategorii on trafi, a co za tym idzie tym mniej pieniędzy otrzyma sprzedający.

W przypadku telefonów smartfon stosuje się następującą klasyfikację:

  • D – Najbardziej uszkodzone, lecz działające wyświetlacze, wiele rys, poważne przyciemnienie ekranu i przebarwienia
  • C – W pełni działające wyświetlacze, ze średnią ilością rys, przyciemnień i przebarwień,
  • B – W pełni Działające wyświetlacze o niewielkich usterkach typu rysy, przebarwienia, przyciemnienia itp.
  • A – W pełni działające, porysowane wyświetlacze, bez uszkodzeń typu plamy czy przyciemnienia.

Jakiego rodzaju wyświetlacze Samsung są, a jakie nie są przyjmowane do skupu?

W skupie uszkodzonych wyświetlaczy przyjmowane są tylko wyświetlacze OEM – czyli Original Equipment Manufacturer. Oznacza to, że sprzedane do skupu mogą być jedynie oryginalne wyświetlacze, będące oryginalną częścią wyposażenia danego smartfona Samsung. Wyświetlacze z wymiany zazwyczaj nie są przyjmowane, chyba, że zostały wyprodukowane przez partnera producenta urządzenia i posiadają jego pełną autoryzację.

Skup wyświetlaczy uszkodzonych nie może więc przyjąć niskiej jakości wyświetlaczy zastępczych, które zostały wyprodukowane przez nieautoryzowaną firmę trzecią – czyli po prostu tak zwanej chińszczyzny. Odrzucone zostaną również  wyświetlacze całkowicie zepsute, czyli takie, które nawet po poprawnym włączeniu urządzenia nie wyświetlają żadnego obrazu.

Nie ma za to jakichkolwiek ograniczeń, jeśli chodzi o przekątną czy wielkość wyświetlacza Samsung. Skup wyświetlaczy używanych przyjmie każdy uszkodzony wyświetlacz z telefonu Samsung, jeśli jest on oryginalny i mieści się w granicach którejkolwiek z akceptowalnych kategorii. Przyjmowane są wyświetlacze tak 5, jak i 6 czy 7-calowe.

Czy sprzedaż uszkodonych wyświetlaczy Samsung w skupie kosztuje?

Nie, taka usługa nic nie kosztuje, a przynajmniej wysyłający wyświetlacze nic za nią nie zapłaci. W przypadku jednorazowej wysyłki przynajmniej 50 wyświetlaczy z terytorium Polski, firma zaoferuje zupełnie darmową wysyłkę na swój adres. Jeśli nawet wysyłający nie posiada odpowiedniej liczby wyświetlaczy, również może złożyć taką prośbę – cena za wysyłkę paczki zostanie wówczas odliczona z salda należnych mu do wypłaty pieniędzy, w dalszym ciągu nie pokryje on więc fizycznie jakiejkolwiek opłaty. Zalecamy jednak, w miarę możliwości, wysyłkę jak największej ilości uszkodzonych wyświetlaczy Samsung – pomoże to uniknąć dodatkowych opłat i pozwoli uzyskać większą gotówkę.

Hurtowy skup ekranów

Skupujemy uszkodzone wyświetlacze